Zima, zima, zima všude je… veliká…

Vrkoslavický zimní den 9. února 2023

Počasí nám minulý týden přálo, a tak celá vrkoslavická škola vyrazila po velké přestávce vstříc sluníčku a sněhu.

První dvě hodiny jsme však ještě strávili ve škole, kde byla pro všechny děti připravena tematická zimní výuka.

Prvňáčci hráli různé hry na procvičení paměti, což ze začátku trochu drhlo, ale pak to byly zase naše skvělé a šikovné děti a další hra už šla jako po másle. Také si zazpívali Grónskou písničku a naučili se, jak ošetřit drobné zranění.

Druháčky zase navštívil tvůrčí duch a vyprávěli si zimní pohádky..

Šikovné třeťáky čekal upgrade. Místo klasického diktátu si vyzkoušeli psát v rukavicích a v čepicích. A jak jim to šlo! Také procvičili mozkové závity na matematických zimorébusech.

Čtvrťáci a páťaci byli po dvou zimních hodinách rozděleni do smíšených družstev. Tato družstva pak soutěžila ve čtyřech zimních disciplínách: sedmiskok, stavba mrakodrapu, štafeta s bobem a psí spřežení (Kde paní učitelky obstaraly psy, netušíme. ???? )

Abychom to nezdržovali, byla to jedna velká bobovačka, která bavila děti i dospělé. Zimní den jsme si moc užili, jsme rádi, že nám vyšlo počasí, protože to byl jeden z nejkrásnějších dnů za poslední týdny.

Pedagogický sbor J42

Datum publikování: 15.02.2023 | Datum akce: | Autor: Lucie Tegtmajerová